مشخصات فردی و زندگینامه
نام:حامد
نام خانوادگی:ابوالحسنی
پست الکترونیک:hamed4022@gmail.com
نخصص ها:حقوق ، روانشناسی ، تبلیغ

زندگی نامه

حامد ابوالحسنی متولد 25 بهمن 1359 در شهر زیبا و هنری تبریز پا به این کره خاکی نهاد. وی کهاز همان سنین کودکی با تابلوهای نقاشی زیبای پدرش مأنوس بود،علاقه بسیاری به نقاشی پیدا کرد و از همان سنین کودکی به صورت خود آموز مشغول نقاشی شد تا اینکه در دوران دبیرستان گرافیک کامپیوتری را آغاز کرد و در زمینه طراحی پوستر و صفحه آرایی مجلات تبحر پیدا کرد بطوری که در سالهای 1373 تا 1376 نشریه پیام دانش آموز دبیرستان شهید رضایی تبریز را که در آن مشغول تحصیل بود راه اندازی کرد و این نشریه جزو نشریات نمونه استانی شد .

 ایشان سفر را بسیار دوست دارد و از دوران مدرسه سعی داشته در تمامی اردو ها شرکت کند و دیدن چشم انداز های زیبای طبیعت وی را بر آن داشت تا در عکاسی نیز فعالیت کند،حال بماند که آن زمانها دوربین چندان حرفه ای نداشت ولی تا می توانست زیبایی های طبیعت را ثبت می کرد و این عکسها و دیدن این مناظر زیبا ، جهان بینی وی را تکمیل و تثبیت نمود و باعث شد تا ایدئولوژی و تفکر دینی خود را انتخاب کند و در جهت تکمیل این تفکر راه به حوزه علمیه پیدا کند . تحصیلات حوزوی خود را از حوزه علمیه تبریز آغاز کرد وسطوح عالی تحصیلات حوزوی خود را در قم ادامه داد .

از همان ابتدا علاقه خاصی به استفاده از هنر در زمینه تبلیغ داشت اما آن زمانها به دلایلی مشکل بود . علاقه به عکاسی زمینه ای شد تا به هنر سینما و فیلم سازی نیز علاقه پیدا کند و بعد از گذراندن دوره هایی در انجمن سینمای جوان و آموزشگاه های آزاد و عضویت در انجمن فیلم استان بالاخره توانست در سال 1379 اولین فیلم کوتاه خود را با نام یک ساعت ویژه بسازد .

بعد ها فیلمهایی در ژانر مستند و داستانی کوتاه با ایده هایی اکثراً مذهبی و اجتماعی تولید کرد که مجموع فیلمهای مستند و داستانی ایشان در حدود 15 فیلم در طول 9 سال می باشد . تا اینکه در سالهای اخیر در زمینه آموزش مسائل دینی با استفاده از ترکیب انیمیشن سه بعدی و فیلم با اجرای حجت الاسلام قدوسی توانست فیلمهای آموزشی جذابی تولید کند که در قالب مستند داستانی مخاطب را با مسائل دینی آشنا می سازد . از جمله این فیلمها می توان «حزب الشیطان» و «گوهری در صدف» را نام برد که اولی در زمینه دامهای شیطان برای انسان و دومی در مورد حجاب می باشد که تا به حال استقبال بسیار خوبی از هردو فیلم که با سبک ترکیب فیلم و انیمیشن است بعمل آمده است .

از دیگر علاقمندیهای ایشان نویسندگی است که این علاقه را سعی کرده در زمینه نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی رونق دهد و در این زمینه نیز نمایشنامه های «از ملیکا تا نرگس» در مورد سرگذشت مادر گرامی حضرت امام زمان (عج) ، «روایت عشق » در مورد واقعه خونین کربلا ، «سوگنامه آفتاب » با موضوع اربعین حسینی و «پرواز» در مورد مصائب یک جانباز را نگاشته است که در جشنواره هنر آسمانی سال 1387 نیز حائز کسب رتبه دوم نمایشنامه نویسی شد .

علاقه ایشان به ارتباط با جوانان و تبادل بیشتر نظرات با این قشر باعث شد تا ایشان در رشته حقوق دانشگاه مشغول به تحصیل شود وورود ایشان به دانشگاه مصادف با همکاری ایشان با نهاد رهبری در دانشگاه ها شد .

در طول همکاری ایشان با نهاد رهبری در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری فعالیت نمود که شاخص ترین فعالیت وی تولید نرم افزارهای علمی و فرهنگی بود . از دیگر کارهای مهم ایشان تولید نشریه الکترونیکی رصد در مرکز تحقیقات و آموزش جنگ نرم نهاد رهبری بود که به رصد و تحلیل شبکه های ماهواره ای می پرداخت . فعالیت در حوزه رسانه ها مجرایی ایجاد نمود تا فعالیت خود را در حوزه خبرآغاز کند تا اینکه هم اکنون به عنوان قائم مقام خبرگزاری کتاب ایران و نشریه کتاب هفته مشغول فعالیت است .